Válassza az Oldal lehetőséget

Lakásbiztosítás

Lakásbiztosítás

Jelen cikkünkben a lakásbiztosítás kérdéskörét fogjuk körbejárni. Nem adunk el semmit, nem fogunk szolgáltatót javasolni, viszont abban szeretnénk segítséget nyújtani, hogy megismerjük magát ezt a szolgáltatást, illetve feltegyük a legfontosabb kérdéseket mielőtt belevágnánk.

Mi is az a lakásbiztosítás?

A lakásbiztosítás valójában egy vagyonbiztosítás, melyet a lakástulajdonos vagy bérlő köt egy biztosító társassággal. Az együttműködés alapja, hogy a biztosított egyösszegű, vagy rendszeres (havi, negyedéves, féléves) periódusokban befizet egy biztosítási díjat, mely ellenében a lakásra vagy a lakásban található vagyontárgyakra káresemény bekövetkeztének esetén a biztosító kártérítést fizet. 

Miért érdemes biztosítást kötnünk albérletünkre?

Akár bérlők legyünk egy lakásban, de tulajdonosként mindenképpen érdemes biztosítást kötnünk. Egyre több természeti katasztrófia figyelhető meg otthonunkban, de alakulhatnak véletlen balesetek is. Ha biztosítást kötünk otthonunkra, vagy ingóságainkra, lehetőséget biztosítunk magunknak arra az esetre, ha beüt a baj, akkor az anyagi terhet a biztosító társaság állja. Ez sok esetben segítség lehet számunkra, ha kárunk nagyobb összegű kifizetést igényel, és nincs elegendő mozgatható tőként a helyreállításra. 

Mire terjed ki?

Ez biztosítótól és biztosítástól is függ. De azt mindenképpen érdemes tudnunk, hogy vannak biztosítások, amelyek nem csak lakást érő balesetek esetében (pl. villámcsapás) nyújtanak védelmet, hanem akár vagyontárgyaink lopása esetén is biztosítanak bennünket.

Mielőtt belevágnánk?

Első körben, mielőtt elkezdünk a rengeteg biztosítási termék közül válogatni, mindenképpen érdemes utánajárnunk, hogy a mi környékünkön melyek a leggyakoribb káresemények. Ezzel nagyban tudjuk szűkíteni a számunkra megfelelő termékek listáját. Ha szerencsétlenül egy olyan helyre költöztünk, ahol gyakori a lopás, akkor erre biztosításunkban is érdemes kitérnünk.

Emellett pedig utánakérdezhetünk a már igénybe vett szolgáltatásoknak. Gondolunk itt például a közösköltség egy részére, amely jó eséllyel társasházbiztosításra megy el. De utánanézhetünk annak is, hogy milyen esetben kell az egyes közműszolgáltatóknak hibát elhárítaniuk és állniuk a javítások költségeit is. 

Ezeket megvizsgálva már csak az üres lyukakat kell kitömködnünk saját biztosításunkkal. Arról, hogy melyik szolgáltatót válasszuk, jelen cikkünkben nem térünk ki. Azonban javasoljuk azt, hogy ha összeszedtünk preferenciáinkat és igényeinket, akkor versenyeztessünk meg akár több szolgáltatót is. Így végül a legjobb döntést hozhatjuk a magunk számára.

Tipp: Amint aláírtuk a biztosítást, ne tegyük a fiók mélyére. Javasolt, hogy legalább évente nézzük át szerződésünket, és vizsgáljuk felül, hogy történtek-e változások a szerződés megkötése óta. Ilyen vlt

A blogunkon folyamatosan további cikkeket osztunk meg az albérletkeresés, – kiadás és -kezelés kapcsán. Kövessen bennünket, hogy ne maradjon le semmiről!  

 

KiadLak Rendszer

A KiadLak egy minden eszközön elérhető egyszerű, átlátható alkalmazás, ami segít az albérlettel kapcsolatos ügyek elintézésében, feljegyzésében, elemzésében egy helyen. Segíti több albérlő és tulajdonos együttműködését.

Elérhetőség

Ha bármilyen kérdése van, amit nem talál az oldalon, írjon a support@kiadlak.com e-mail címre!